بازی بلک جک

تاریخچه بازی بلک جک

بازی بلک جک پر طرفدارترین بازی قمارخانه‌ای در جهان است. بلک‌جک نوعی ورق‌بازی مقایسه‌ای بین بازیکن و کارت‌پخش‌کن است که با استفاده از یک تا هشت دسته کارت ۵۲ تایی انجام می‌شود.در ابتدا به بازیکن دو کارت داده می‌شود، با این حال بازیکن می‌تواند کارت‌های بیشتری را طلب کند تا جمع ارزش کارت‌هایش، ۲۱ یا کمتر شود ولی نباید بیشتر شود؛ تا اینکه کارت‌پخش‌کن به دلیل آنکه مجموع ارزش کارت‌هایش کمتر از ارزش کارت‌های بازیکن یا بیش از ۲۱ است ببازد. از دههٔ ۱۹۶۰ تاکنون بلک‌جک توجه بازیکنان حرفه‌ای زیادی را به خود جلب کرده‌است؛

بالاخص کارت‌شماران که کارت‌هایی که تاکنون پخش شده‌اند را به خاطر می‌سپارند و شرط‌بندی و استراتژی بازی‌شان را بر مبنای آن می‌گذارند.بازیکنان عادی می‌توانند هر وقت از بازی خارج می‌شوند ولی بانکدار بازی تا انتها باید به بانک متعهد باشد.امروزه سایت های بسیار زیادی مانند سایت انفجار دارای این بازی بصورت آنلاین هستند.

 

آموزش بازی بلک جک

 

آموزش بازی بلک جک

این بازی با یک دسته کارت 52 تایی یا بیشتر انجام میشود و از 2 نفر تا هر چند نفر نیز با توجه به تعداد کارت ها قابل انجام شدن است. بازی به این گونه است که یک بازیکن و دیلر یا همان بانکدار بازی به طور مجزا انجام میشود و بعد از آن دیلر با بازیکن بعدی بطور ساعتگرد بازی میکند و بایزکنان به یک دیگر کاری ندارند.

دیلر 2 کارت به شما و دو کارت به خودش میدهد. هر کارت امتیاز مخصوص خودش را دارد. مجموع کارت نباید از 21 عبور کند و اگر عبور کند بازنده بازی هستید به طور مثال شما یک کارت 10 و یک کارت 5 دارید که جمعا 15 میشود شما میتوانید با 15 دست خود را ببندید یا درخواست کارت دیگری کنید و به 21 نزیک شوید. بین بازیکن و دیلر هر کدام به 21 نزدیک تر باشند ، برنده بازی هستند.

 

امتیاز کارت های بلک جک

  • آس یا تک بازی دارای امتیاز 11 یا 1 است که بسیته به دلخواه بازیکن میباشد.
  • کارت های عکس مانند شاه و بیبیو سرباز هرکدام دارای 10 امتیاز هستند.
  • کارت های عدد معمولی نیز همان اعدادشان امتیازشان میباشد.

 

امتیاز کارت بلک جک

سایت بازی

شما میتوانید بازی بلک جک را در بهترین و معتبر ترین سایت بازی انفجار و بازی های کازینویی آنلاین انجام دهید و لذت ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید