آموزش بازی حکم

ترفند بازی حکم

معرفی بازی حکم

حکم یک بازی بسیار قدیمی با پاسور یا ورق است که در ابعاد 2 و 3 و 4 نفره انجام میشود که معروفترین آن حالت 4 نفره است. بازی دارای یک حاکم است که تعیین میکند اصل بازی چه خالی است و شروع کننده بازی نیز میباشد البته بازی یک سبک آمریکایی نیز دارد که در آن خال اصلی بازی فقط پیک است.بازی حکم را در سایت بازی انفجار انجام دهید.

 

ترفند بازی حکم

 

آموزش بازی حکم

در این مقاله ما به هر 3 حالت این بازی میپردازیم و نحوه بازی کردن و ترفند های آن را به شما میگوییم.

 

2 نفره

ابتدا حاکم تعیین میشود و نفری 5 ورق دریافت میکنید و خال بازی تعیید میشود . حال بقیه کارت ها را بر روی زمین قرار داده و ابتدا حاکم 2 کارت را بر میدارد و از آن دو کارت فقط یکی را میتواند به دست خود اضافه کند مثلا اگر کارت اولی را به دست اضافه کرد ، دیگر نمیتواند کارت دومی را در دستش بگذارد و باید آنرا بندازد و به حریف هم نشان ندهد. با همین فرمان هر بازیکن دو کارت  بر میدارد تا به دو کارت آخر برسد که باید دو بازیکن آنهارا ببینند و کسی حق برداشتن دو کارت آخر را ندارد.

 

3 نفره

از 52 کارت بازی یک کارت را به صورت رندوم کنار میگذاریم تا 51 کارت بماند . حال پخش کننده بازی ابتدا 5 کارت و در ادامه 3 باز دیگر 4 کارت میدهد تا هر نفر دارای 17 کارت شوند . قوانین آن مانند حکم 4 نفذه میباشد.

 

4 نفره

این حالت بازی که پر طرفدار ترین و محبوب ترین حال است از 4 بازیکن تشکیل شده است که دو به دو یار هستند و یار ها روبروی همدیگر مینشینند. پس از تعیین حاکم پخش کننده کارت ابتدا 5 کارت به همه که از حاکم شروع میشود و ساعتگرد میچرخد ، میدهد و در دور بعد نفری 4 کارت که در انتها نفری 13 کارت دارا هستند و حامک شروع کننده بازی است.

 

قوانین بازی حکم

  • کسی که خال آن بالا ترین امتیاز را دارد و دست میگیرد ، شروع کننده بازی هم هست.
  • در صورت نداشتن خال روی زمین قادر به بریدن آن یعنی انداختن خال اصلی روی خال دیگر هستید.
  • بریدن با کارت بیشتر دست را به خودش تعلق میدهد.
  • میتوانید روی خالی که ندارید یک خال بجز حکم بیایید که به آن رد کردن میگویند.
  • هر تیمی که 7 دست یبشود برنده بازی است.

 

بازی حکم آنلاین

 

سایت بازی

شما میتوانی همه حالت های گفته شده را در بهترین و معتبر ترین سایت انفجار انجام دهید و از بازی و پولدار شدن لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید